• 01.
  • 02.
  • 03.

Afyon Nargile Kömürü

Nargile bir tür tütün içme aracı olarak uzun yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Genellikle Orta Doğu, Balkanlar ve Orta Asya’ya kültürüne aittir. Ancak günümüzde hemen hemen tüm dünya da kullanılmaktadır. Nargile köz ile yanan tütünün dumanını sudan süzülerek hortum aracılığı ile kullanıcıya ulaştığı bir düzenektir.
Nargilenin kullanımında nargile kömürü son derece önemlidir. Nargile kömürü ile oluşturulan köz tütünün yanmasını sağlamaktadır. Nargile kullanım alanına göre nargile kömürü temin edilmesi gerekmektedir. Böylece nargile içmek daha keyifli bir hale dönüşebilir. Nargile kömürü seçimi nargilenin hazırlanması sürecini büyük oranda etkileyecektir. İyi bir seçimle nargile içmek daha güzel bir hale gelecektir


Nargile Kömürü Kullanımı

En çok kullanılan üç çeşit nargile kömürü bulunmaktadır. Bunlar; Meşe ağacından elde edilen meşe nargile kömürü sert ve sıkı bir yapıya sahiptir. Yakma aşamasında en uzun süre ateşte tutulması gereken kömürdür. Meşe kömürü yandığında ise yine en uzun süre kullanılan kömürdür. Özellikle ticari işletmelerde közün en dayanıklı olması nedeni ile tercih edilmektedir.

Hindistan cevizi kabuğundan elde edilen, hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü ise en kolay yanan kömür çeşididir. Kolay yanmasına göre köslerin dayanıklılık süresi de oldukça iyidir. Kolay yanarak nargile hazırlama aşamasını kolaylaştırmaktadır. Bu özelliği ile ev tipi nargileler için en çok tercih edilen çeşittir.

Kömür tozlarının sıkıştırılması ve şekil verilmesi sonucu elde edilen sıkma nargile kömürü çok hızlı bir şekilde köz oluşturma özelliği ile dikkat çekmektedir. Acil durumlarda ve yoğunluğu fazla olan işletmeler için kurtarıcı olmaktadır.Nargile Kömürü Nasıl Alınmalı?

Nargile kömürleri nargile için köz oluşturmaktadır. Nargile kömürünün yakılması ve köz oluşturma durumu ise, nargilenin daha keyif verici olmasına yardımcı olmaktadır. Afyon nargile kömürü genellikle 3 çeşit olarak bulunmakta ve satışa sunulmaktadır. Meşe nargile kömürü, sıkma nargile kömürü ve hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü.

Nargile kömürü alırken nargilenin nerede kullanılacağına dikkat etmek gerekiyor. Böylece kullanılacak alanda avantaj sağlayacak kömürü almak daha kolay olmaktadır. Afyon nargile kömürü çeşitleri kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Ayrıca doğru adresten ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan satıcıdan almak ta ayrıca avantaj sağlamaktadır.