• 01.
 • 02.
 • 03.

Balıkesir Nargile Kömürü

Nargile, tütün içmek için kullanılan bir araçtır. Nargilenin kullanım prensibi tütün dumanının sudan süzülerek kullanıcıya ulaşması şeklindedir. Nargile şişesinin tepesinde bulunan hazneye tütün ve üzerine köz eklenerek tütünün yanması sağlanmaktadır. Nargile farklı meyve aromaları ile tırmandırılan bir içecek olarak tüketilmektedir.
Nargile kömürü ise, nargilede kullanılan közün oluşumunda kullanılmaktadır. Nargile kullanmanın temelinde tütünün köz ile yanması ve tütün dumanının sudan süzülerek kullanıcıya ulaşması yer alıyor. Nargile içmek için iyi bir nargile kömürü almak gerekiyor. İyi bir nargile kömürüne sahip olmak ise iyi ve ihtiyaç doğrultusunda kömür seçerek almaktan geçiyor.


Nargile Kömürü Kullanımı

Nargile kömürü nargilede içilen tütünün yakılması için kullanılmaktadır. Nargileyi keyifle içebilmek için kolayca hazırlamak gerekmektedir. Nargilenin kolay hazırlanması ve kullanımı ise, kömür çeşidine bağlıdır. Balıkesir nargile kömürü seçenekleri 3 çeşit olarak sunulmaktadır. Bu üç çeşit nargile kömürü piyasada en çok tercih edilen kömürlerden oluşuyor. Nargile kömürü çeşitleri şu şekildedir;

 • • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü , hindistan cevizinin kabuğundan elde edilmektedir. Oldukça dayanıklı olması ve iyi bir nargile keyfi yaşamaya zemin hazırlaması ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda hızlıca yanması da diğer kömür çeşitlerine göre daha az zahmet vermektedir
 • • Meşe nargile kömürü, Meşe ağacından elde edilen bir odun kömürdür. En dayanıklı ve en uzun kullanım süresine sahip olan kömür çeşididir. Çok dayanıklı olması kolaylık sağlarken, zor yanması ile biraz zahmet vermektedir.
 • • Sıkma nargile kömürü, kömür tozlarının sıkıştırılması ile oluşturulmuş Balıkesir nargile kömürü çeşididir. Genellikle küp şeklinde kesilmiş hali ile kullanıma hazırlanmaktadır. En hızlı şekilde köz oluşturulan kömür çeşididir.  Kaliteli Nargile Kömürü

  Nargile kömürünün kaliteli olması ilk aşamada nargilenin içmeye hazır hale getirilmesi sürecini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kaliteli nargile kömürü temin etmek nargile içmenin daha uzun ve keyifli olmasında da büyük ölçüde etkilidir. Kullanım alanında ihtiyaç duyulan kömürü belirlemek ve bu doğrultuda seçim yapmam gerekmektedir.

  Balıkesir nargile kömürü çeşitleri farklı alanlarda kullanılabilecek özelliktedir. Ev ortamında, restoranlarda ve kafelerde nargile hazırlamak için bu kömürler kullanılabilmektedir. Nargile kömürünün kalitesi ise, yanma süresi, iyi bir köz oluşturması ve közün uzun süre dayanması ile açıklanmaktadır. İhtiyaca uygun olan kömür o kullanıcı için en kaliteli kömür olmaktadır.