• 01.
 • 02.
 • 03.

Erzincan Nargile Kömürü

NNargile kömürü çeşitleri nargilede kullanılmak üzere üretilmiş olan kömürlerdir. Nargile içmek için iyi bir tütün kadar iyi bir kömür de seçmek gerekir. Hazırlanacak közün kıvamında olmaması nargilede tütünün fazla yanması ya da yanmaması sorunu oluşturmaktadır. Ayrıca güzel yansa dahi kullanım alanına uygun olmayan nargile kömürü sürekli olarak yenileme, fazla kül oluşturma, yakarken çok uğraştırma gibi zahmetleri oluşturmaktadır.


Erzincan nargile kömürü çeşitlerinden kullanım alanına uygun olan kömürü seçerek son derece keyifle içilecek nargileler hazırlanabilir. Kömürlerin kaliteli olması ile yakarken zorluk yaşanmasının önüne geçilmektedir. Bu nargile çeşitleri şu şekildedir;

 • • Sıkma nargile kömürü
 • • Meşe nargile kömürü
 • • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü


 • Nargile Kömürlerinin Kullanım Alanları Neden Farklıdır?

  Sıkma nargile kömürü, kömür tozlarından elde edilmektedir. En belirgin özelliği yandığında hızlıca köz halini almasıdır. Bu özelliği ile nargile hazırlama sürecini hızlandırmaktadır. Acil durumlarda en ideal kömür seçeneği olmaktadır. Evde ya da işletmelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

  Hindistan cevizi nargile kömürü, çok hızlı şekilde yakılabilmektedir. Ancak oluşan közün dayanıklılığı diğer kömürlere göre daha azdır. 1-2 saat gibi kısa sürede nargile içmeyi planlayanlar tarafından tercih edilmektedir. En çok evlerde kullanılan nargile kömürü olmaktadır.

  Meşe nargile kömürü, zor yanan bir kömür çeşididir. Ancak meşe nargile kömürü ile oluşturulan köz en uzun süre dayanmaktadır. Bu özelliği ile uzun bir nargile keyfi yapmak isteyenler tercih edilmektedir. Kafe ve restoran tarzı işletmelerde müşteriye en iyi ve en uzun hizmet vermek adına kullanılmaktadır. Uygun ortamda yeterli sürede yakılarak uzun süre kullanılmaktadır.

  En Doğru Kömürünü Nasıl Seçerim?

  Nasıl bir nargile içmek istediğiniz ve bu nargileyi nasıl bir ortamda hazırlayacağınız, kömür seçiminde belirleyici olmaktadır. Erzincan nargile kömürü çeşitleri arasından isteğinize ve kullanım alanına en uygun kömürü rahatlıkla bulabilirsiniz. Kömürlerin özelliklerini bilmek te nargile kömürü seçimde oldukça önemlidir.

  Kaliteli ve kullanıma hazır nargile kömürü çeşitleri farklı ağırlıkta paketlerle satılmaktadır. Bu sayede de ihtiyacınız kadar kömür almanız mümkün olmaktadır. Aynı zamanda seçilen kömürün satın alma sürecini de güvenli ve basit bir kaç adımda gerçekleştirilebilmektedir. Kaliteli olan sadece kömürler değil, verilen hizmette de kalite sağlanmaktadır