• 01.
  • 02.
  • 03.

Eskişehir Nargile Kömürü

Nargile kömürü, nargilenin en önemli parçası olmaktadır. Nargile bir tütün içme aracı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Nargilenin kullanılması, tütünün köz ile tutuşturularak dumanının kullanıcıya ulaşması şeklinde gerçekleşmektedir. Duman nargile şişesinde bulunan sudan süzülerek kullanıcıya ulaşmaktadır. Nargilede kullanılan köz ise, nargile kömürü yakılarak elde edilmektedir.
Nargile çeşitli alanlarda yoğunlukla kullanılan bir içecektir. Nargilede kullanılan meyve aromaları ise, içilen tütünün farklı bir lezzette olmasını sağlamaktadır. Böylece nargile keyifli bir hal almaktadır. Nargile keyfinin sorunsuz ve daha keyifli olması ise, Eskişehir nargile kömürü çeşitleri ile mümkün olmaktadır. Temin edilen nargile kömürü köz haline getirilerek nargilede tütünü yakmak için kullanılmaktadır.


Nargile Kömürü Özellikleri

En çok bilinen ve tercih edilen nargile kömürü çeşitleri; sıkma nargile kömürü, meşe nargile kömürü ve hindistan cevizi kabuğu nargile kömürüdür.

Nargile kömürü çeşitlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Meşe nargile kömürü, meşe ağacından elde edilen Kömür çeşididir. Yanması biraz zahmetli olan bu nargile kömürüdür. Meşe nargile kömürü uzun süre kullanılacak köz oluşturma özelliği ile dikkat çekmektedir.

Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü ise çok çabuk yakılabilen kömür çeşididir. Kolayca yanması ile birlikte, oluşturduğu köz uzun süre dayanmaktadır. Hindistan cevizi kabuğundan elde edilen nargile kömürü bu özellikleri sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sıkma nargile kömürü kömür tozlarının sıkıştırılması ile oluşturulmaktadır. En hızlı köz oluşturma özelliği ile tercih edilmektedir.Nargile Kömürü Tercihi

Nargile kömürü nargilenin kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Kömür ile köz elde edilmekte ve bu köz nargilenin keyifle içilmesini sağlamaktadır. Eskişehir nargile kömürü çeşitleri kullanıcının ihtiyaç duyduğu özellikleri ile kullanıcıya sunulmaktadır. Bu özellikler kömür çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle de kullanıcı nargileyi kullanım alanında, kendisine kolaylık ve avantaj sağlayacak nargile kömürünü alabilmektedir.
Nargile kullanımının keyifli bir hal almasında nargilenin hazırlanması süreci de etkili olmaktadır. Nargile kömürü tercihi doğru yapıldığında, nargilenin kullanıma hazır hale getirilmesi daha zahmetsiz olmaktadır. Eskişehir nargile kömürü çeşitleri kullanım kolaylığı sağlaması ile nargile keyfi yapmak için uygun olmaktadır. Kullanım alanına uygun kömürü almak isteyen, kullanıcıya tüm kömür çeşitleri hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Bu sayede kişinin nargileyi hazırlama sürecinin de zahmetsiz olmasına destek verilmektedir.