• 01.
 • 02.
 • 03.

Hatay Nargile Kömürü

Nargile geleneksel bir tütün içme aracıdır. Nargilenin hazırlanması ve kullanımı belirli bir adaba göre yapılmaktadır. Nargile hazırlama süreci büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Her malzeme zevke ve kullanım alanına göre tercih edilir. Nargile kullanımında tütün ve köz kalitesi büyük önem taşır. Nargile için köz oluştururken kaliteli ve doğru kömürü kullanmak gerekir.
Hatay nargile kömürü çeşitleri ile istenilen kalitede nargile közü oluşturulabilir. Bu aşama da Nargile kömürünün özelliklerini bilerek doğru seçim yapmak gerekmektedir. Nargile kömürü çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;


 • • Meşe nargile kömürü, en zor yanan ve yandığında en uzun süre dayanan koru oluşturan kömür çeşididir.
 • • Sıkma nargile kömürü, meşe kömürüne göre daha çabuk yanan ve yandığında en hızlı şekilde köz oluşturan kömürdür. Oluşan közün dayanıklılığı ise normal seviyededir.
 • • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü , en hızlı şekilde yanan nargile kömürüdür. 1- 2 saat boyunca dayanacak çok kaliteli nargile közü oluşturmaktadır.


 • Nargile Kömürü Nasıl Seçilmeli?

  Nargile kömürü seçerken ilk olarak kullanım alanı dikkate alınmalıdır. İhtiyaçlar belirlenmeli ve bu ihtiyacı karşılayacak ürün tercih edilmelidir. Evde hazırlanıp yapılacak nargile keyfi için, meşe kömürü alıp hazırlık aşamasında zaman harcamaya gerek yoktur. Daha çok hindistan cevizi kabuğu kömürünü kısa sürede yakıp köz haline getirmek yeterli olacaktır.

  Daha uzun süre içilecek sohbet ortamları için hazırlanan nargile için sıkma nargile kömürü tercih edilebilir. Normal sürede yanan kömür hızlı bir şekilde köz oluşturarak zaman tasarrufu sağlayacaktır. İşletmelerde acil durumlar için de sıkma kömürü tercih edilebilir.

  Kafe ve işletmelerde ise müşteriye çok daha uzun süre kullanım imkanı sunan meşe kömürü tercih edilmelidir. Yeterli zaman ve kömür yakmak için mekânın olması halinde meşe kömürü uzun ömürlü köslerle avantaj sağlayacaktır.

  Güvenilir Alışveriş Kaliteli Hizmet Anlayışı

  Nargile kömürü satışı büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Ürünler kategoriler halinde sınıflandırılarak kullanıcıya sunulmaktadır. Hatay nargile kömürü çeşitleri kullanımı ve özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca müşterinin iletişim kurarak detaylı bilgi alması da sağlanmaktadır. Site yönlendirmeleri ile sitede alışveriş yapmak ve bilgi almak te son derece basit olmaktadır.

  Nargile kömürü çeşitleri yüksek kaliteli ve kullanıma uygun olarak kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Yine ambalaj üzerinde kullanım şekli yer alan ürünler ile son derece kaliteli nargile içmek mümkün olmaktadır. Ürünlerin kalitesi ve hizmet kalitesi ile sektörde en iyi olma yolunda ilerlemektedir.