• 01.
  • 02.
  • 03.

Kütahya Nargile Kömürü

Nargile herkesin keyifle tükettiği tütün içme aracıdır. Son yıllarda kullanımı daha da çok artan nargile farklı meyve aromaları ile lezzetli bir hal almaktadır. Nargile içmenin keyifli olmasında en büyük etkenlerden birisi de , nargilede kullanılan köz olmaktadır. Nargile közü dayanıklı ve iyi bir köz olduğu sürece nargile keyfi daha uzun ve daha güzel olmaktadır.
Nargile şişesinin baş kısmında tütün ve közün konulduğu hazne, şişede ise şu bulunmaktadır. Kullanıcı hortumdaki havayı çektiğinde haznede bulunan tütünün dumanı sudan süzülerek kullanıcıya ulaşmaktadır. Nargilenin keyifle içilmesini sağlayan köz, nargile kömürü ile oluşturulmaktadır. Közün iyi olması, dayanıklı olması ve nargile hazırlamanın daha kolay olması seçilen nargile kömürüne bağlıdır.


Nargile Kömürü Çeşitleri

En çok kullanılan üç çeşit nargile kömürü bulunmaktadır. Bunlar;

  • Sıkma nargile kömürü, kömür tozlarının sıkıştırılması ve şekil verilmesi sonucu elde edilmektedir. Genellikle küp şeklinde olan formda bulunmaktadır. Hızlı bir biçimde köz oluşturmak için en ideal Kütahya nargile kömürü çeşididir.
  • Hindistan cevizi kabuğu kömürü, adından da anlaşıldığı gibi hindistan cevizi kabuğundan elde edilen kömür çeşididir. Kısa sürede yakışabilmekte ve oluşturduğu köz ise uzun süre dayanmaktadır. Kısa sürede canlı ve kaliteli bir köz oluşturmak için tercih edilmektedir.
  • Meşe nargile kömürü, meşe kömürü olarak ta bilinen nargile kömürü çeşididir. Meşe ağacından elde edilmekte ve oldukça dayanıklı bir kömürdür. Bu nedenle de meşe kömürünü yakmak bir hayli zordur. Bu zor yakma süreci sonucunda en uzun süre dayanan köz oluşturulmaktadır


  • Neden Kütahya Nargile Kömürlerini Tercih Etmelisiniz?

    Nargile kömürü seçimi hem nargile hazırlama sürecini hem de nargile içme kalitesini büyük oranda etkilemektedir. Kütahya nargile kömürü çeşitleri kullanıcının ihtiyacı doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Kömür çeşitlerinin özellikleri ve hangi alanda avantaj sağlayacağı bilgileri kullanıcı ile paylaşılmaktadır.

    Tüm ürün çeşitlerinin özellik ve avantajlarını bilen kullanıcı kendisi için en uygun ürünü rahatlıkla seçebilmektedir. Ev ortamında ya da ticari işletmelerde kullanılabilecek nargile kömürleri farklı ölçülerdeki ambalajları ile satışa sunulmaktadır. Müşteriler ihtiyaçlarına cevap verecek olan nargile kömürü çeşidini rahatlıkla bulabilmekte ve satın alabilmektedir.