• 01.
  • 02.
  • 03.

Mersin Nargile Kömürü

Nargile, genellikle kafe tarzı işletmelerde kullanılan tütün içme aracı olarak bilinmektedir. Ancak son yıllarda evde geçirilen zamanı daha iyi değerlendirmek isteyenler için ev ortamında nargile kullanımı da artmıştır. Nargile zaman zaman eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek için tercih edilmektedir. Bunun için de gerekli olan tüm malzemeleri eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir. Nargile kömürü ise bu malzemelerin başında gelmektedir.
Nargile kömürü, nargile ile içilecek olan tütünün yanması için gerekli olan közü oluşturmada kullanılmaktadır. Mersin nargile kömürü çeşitleri kaliteli bir kömür oluşturmak ideal özelliklere sahiptir. Kömürlerin yakılması sonucu nargile közü elde edilmektedir. Bu közün kaliteli olması ise tütünün en iyi şekilde yanmasını sağlamaktadır. Bu sayede nargilenin beklenilen ölçüde keyif verici olması mümkün olmaktadır.


Nargile Kömürü Özellikleri

Nargile kömürü çeşitlerinin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde kullanıcıya keyifli bir nargile içme imkanı sunmaktadırlar. Mersin nargile kömürü çeşitleri kullanıcı tarafından en çok tercih edilen kömürlerden oluşmaktadır. Hindistan cevizi kabuğu kömürü, meşe kömürü ve sıkma kömür olarak kullanıcıya sunulmaktadır. Özellikleri ise şu şekildedir;

  • Sıkma nargile kömürü, en hızlı köz oluşturma özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile acil durumlarda hızlıca köz oluşturmaya yaramaktadır.
  • Meşe nargile kömürü , odun kömürü niteliğinde sert bir yapıya sahiptir. Yakmak için uzun süre ocakta tutmak gerekmektedir. Ancak bu sürenin sonunda en uzun süre dayanan köz elde edilmektedir
  • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü, çok kısa sürede yanmakta ve köz haline gelmektedir. Kösler bir iki saat güzel bir nargile keyfi yapacak kalitede oluşmaktadır.


  • Nargile Kömürü Seçimi ve Satın Alma

    Nargile kömürü alırken kullanım alanına göre seçim yapılmalıdır. Size sunulan tüm nargile kömürü seçenekleri yukarıda bahsedilen özelliklere sahiptir. Bu doğrultuda ihtiyacınıza en iyi cevap verecek kömür çeşitleri sizlere sunulmaktadır. Kafe ve restoran tarzı işletmelerde uzun saatler dayanacak nargile közü oluşturmak için meşe kömürü ideal seçim olabilir. Ancak evde kısa süre kullanım için hazırlaması zahmetsiz olan hindistan cevizi kabuğu kömürü tercih edilmelidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak en iyi nargile kömürü amanız kolay olacaktır.