• 01.
  • 02.
  • 03.

Muğla Nargile Kömürü

Her ortamda nargile kullanımının yaygınlaşması ile nargile kullanımına olan ilgiyi de arttırmıştır. Nargile kömürü nargile kullanımı için en önemli malzemelerden birisidir. Nargilede tütünün doğru ve kaliteli bir biçimde kullanılması için, iyi bir köz oluşturmak gerekmektedir. Aynı zamanda nargilenin hazırlanması ve kullanım aşamalarında nargile kömürü çeşitleri önem kazanmaktadır.
Nargile kömürü çeşidi hem nargilenin hazırlanmasını hem de istenilen kalitede köz oluşturulmasını etkilemektedir. Muğla nargile kömürü seçeneklerinde kömürün özelliklerine bakarak seçim yapmak, nargilenin eşsiz bir lezzet vermesine yardımcı olacaktır. Nargile kömürünün kullanıma uygun seçilmesi kullanıcıya önemli ölçüde kolaylık sağlamaktadır.


Nargile Kömürü Çeşitleri

Sıkma nargile kömürü, genellikle küp şeklinde bulunmaktadır. Kömür tozlarının birleştirilip sıkıştırılması ile elde edilmektedir. Hızlı bir şekilde köz oluşturması ile sıklıkla kullanılan nargile kömürü çeşididir. Kaliteli ve iyi derecede dayanıklı nargile közü oluşturmaktadır.

  • Meşe nargile kömürü, en uzun süre dayanan ve kalitesi yüksek köz oluşturan kömür çeşididir. Yanması zor olsa ve uzun sürse de, köz kalitesi ve dayanıklılığı ile bu eksi özelliği çok ta önemli olmamaktadır
  • Hindistan cevizi kabuğu kömürü, adından da anlaşıldığı gibi hindistan cevizi kabuğundan elde edilen kömür çeşididir. Kısa sürede yakışabilmekte ve oluşturduğu köz ise uzun süre dayanmaktadır. Kısa sürede canlı ve kaliteli bir köz oluşturmak için tercih edilmektedir.
  • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü, diğer iki çeşide göre daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu sayede de hızlı yanabilme özelliği oluşmaktadır. Hızlı yakılabilen hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü ile yine kaliteli köz elde edilmektedir. Uzun ömürlü olması da ayrıca avantaj sağlamaktadır.


  • Nargile Kömürü Seçimi Nasıl Yapılmalı?

    Nargile kömürü alırken öncelikle nerede kullanılacağını belirlemek gerekiyor. Böylece seçim yapmak daha kolay oluyor. Nargile içmek için planladığınız tahmini süreye göre en doğru nargile kömürünü seçmelisiniz. Manisa nargile kömürü çeşitleri farklı kullanım alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu ürünler arasından sizin için en uygun olanı seçmeniz daha kolay olacaktır.

    Nargile kömürü çeşitlerinin özellikleri hakkında bilgi verilmesi ile seçim süreciniz daha kolay hale getirilmektedir. Ürünlerin boyutları ve miktarları da özellikle çeşitlendirilmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyulan kömürden ihtiyacınız kadar almanız mümkün olmaktadır. Nargile kömürünü seçtikten sonra alım süreci başlamaktadır. Alım sürecinde de yönlendirme yapılarak sürecin en güvenilir ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.