• 01.
 • 02.
 • 03.

Van Nargile Kömürü

Nargile düzeneği ve malzemeleri nargile kültürünün önemli bir parçasıdır. Nargile kömürü ile oluşturulan köz nargilenin içiminde büyük oranda etkilidir. Kullanım alanına göre en doğru nargile kömürü seçildiğinde nargile içmenin tadına varmak mümkün olmaktadır. Van nargile kömürü çeşitleri aynı zamanda nargile içiminde en çok kullanılan kömür çeşitleridir.
Bu nargile çeşitleri ve özellikleri şu şekildedir;

 • Hindistan cevizi nargile kömürü, kolay yanması ile bilinmektedir. Kaliteli köz oluşturmakta ve bu köz 1-2 saat en verimli şekilde kullanılabilmektedir.
 • Meşe nargile kömürü , odun kömürü şeklinde kullanılmaktadır. Zor yanmasına rağmen en uzun süre dayanan közleri oluşturması ile dikkat çekmektedir.
 • Sıkma nargile kömürü, kömür tozlarının sıkıştırılması ile oluşan nargile kömürü olarak en kısa sürede köze dönüşüyor. Bu özelliği ile de sıklıkla tercih ediliyor.

 • Kültürümüzde Nargile Kullanımı

  Nargile çok eski tarihi ile kültürümüzde de yer almaktadır. Doğu kültürünün simgesi haline gelen nargile Osmanlı döneminde kültürümüze gelmiş ve günümüzde de kullanılmaktadır. Balkan ve Orta Doğu kültürünün simgesi haline gelen nargile kültürümüzde de yer etmeye başlamıştır. Arap medeniyetlerinden Osmanlı’ya geçmesi ile kültürümüze dahil olmuştur

  Günümüzde kafe ve restoranlarda ve evlerde kullanıldığı görülmektedir. Nargile keyif vermesinin yanında geleneksel olarak ta kullanılmaktadır. Hazırlık aşaması ve nargile ortamı özenle hazırlanmaktadır. Kendine has özellikleri ve kabul görmüş nargile adabına göre itilmektedir. Nargile kömürü ile köz oluşturulmakta ve bu köz tütünü yakmaktadır. Tütün dumanı sudan süzülerek kullanıcıya ulaşmaktadır.  Nargile Kömüründe Doğru Seçim

  Nargile kömürünü doğru seçmek kadar doğru adresten satın almak ta önemlidir. Doğru nargile kömürü, kömürün özellikleri ve ihtiyaç doğrultusunda seçilmektedir. Doğru satıcı ise müşterisi için en kaliteli ürünü sunmaktadır. Bu bağlamda Van nargile kömürü çeşitleri büyük bir özenle kullanıcıya sunulmaktadır.

  Farklı miktarlarda ambalajlanmış olarak satışa sunulan kömürlerden ihtiyaç olduğu kadar almak mümkün olmaktadır. Kömür özelliklerine bakarak kullanıma en uygun nargile kömürünü seçme imkanı da sunulmaktadır. Sitede ürün özelliklerini incelemek ve böylece en uygun ürünü seçmek mümkün olmaktadır. Seçilen ürünün alımı da çok kolay bir iki adım ile gerçekleştirilmektedir. Gerekli yönlendirme ve bilgilendirmenin yapılması da ayrıca avantaj sağlamaktadır.