• 01.
 • 02.
 • 03.

Zonguldak Nargile Kömürü

Nargile kömürü, nargilelerde kullanılmak üzere üretilmiş özel kömürlerdir. Bu kömürler ile köz oluşturulmakta ve nargile ile içilen tütünün yanması için kullanılmaktadır. Özel olarak üretilen ve nargilede kullanılan Zonguldak nargile kömürü çeşitleri şu şekildedir

 • • Meşe nargile kömürü, meşe odunundan elde edilen Kömür çeşididir. Meşe kömürünün yakılması ile oluşturulan közler en uzun süre kullanılan köz olma özelliğindedir.
 • • Sıkma nargile kömürü, kömür tozlarının sıkıştırılması sonucu oluşturulmaktadır. Bu kömürün özelliği ise en hızlı şekilde köz oluşturmasıdır. Nargile hazırlanmasında acil durumlarda sıkma nargile kömürü tercih edilmektedir.
 • • Hindistan cevizi kabuğu nargile kömürü ise ismini de almış olduğu hindistan cevizi kabuğundan üretilmektedir. Kolayca ateş alıp yanması ile bilinmektedir. Sürekli düzenli nargile kullanımının olmadığı ara sıra nargile tüketen kişiler için büyüm kolaylık sağlamaktadır.

 • Nargile Kullanımı

  Nargile tütün içmek için geliştirilmiş bir düzenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle Orta Doğu ve doğu kültürünün vazgeçilmez öğesi olarak tanınmıştır. Bizim kültürümüze ise Osmanlı Döneminde Arap Ülkelerinde gelmiştir. Nargile kültürü bugüne gelinceye dek gelişmiş ve bilinen düzene kavuşmuştur. Nargile içmenin bir düzeni ve adabı bulunmaktadır. Bu sayede nargile kullanıcıları nargilede büyük bir keyif almaktadır.

  Nargilenin keyifli olmasını sağlayan diğer unsur ise nargilenin hazırlık aşamasıdır. Nargile hazırlığında şişenin, hortumun ve tüm düzeneğin temizlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda zevke uygun tütün seçimine de dikkat edilmelidir. Diğer bir unsur ise nargile kömürü seçmek ve bu kömürden köz oluşturmaktır. Her ikisi de nargileden alınacak tadı büyük ölçüde etkilemektedir.  En Kullanışlı Nargile Kömürünü Seçmek

  Nargile kömürünü seçmek ve satın almak için doğru adresi bulduğunuzda, nargile daha da keyif verici olmaktadır. Bu nedenle de Zonguldak nargile kömürü çeşitleri en üst derecede kalite anlayışı ile satışa sunulmaktadır. Kömürlerin taze ve kaliteli olmasına özellikle dikkat edilmektedir. Ürün bilgilerinin eksiksiz verilmesi ile de doğru seçim yapmanıza yardımcı olunmaktadır.

  Güvenli bir alışveriş platformu oluşturularak kolay ve kaliteli ürün alma imkanı sunulmaktadır. Tüm kömür çeşitleri farklı ağırlık seçenekleri ile de yer almaktadır. Kullanıcı ihtiyacına göre nargile kömürünü satın alabilmektedir. Nargile kömürün yakılması, nargilenin hazırlanması ve içimi kadar nargile kömürü alma süreci de keyifli hale getirilmektedir.